Ziemia Żywiecka 2020-09-23

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Żywiec: Wirtualne lekcje stały się faktem!

2020-05-15 16:08:52 ZSBD Żywiec 2666


W Zespole Szkół Budowlano-Drzewnych im. Armii Krajowej w Żywcu wirtualne lekcje stały się faktem, wpisując się w nową rzeczywistość i wymagania szkoły XXI wieku.

Wirtualne lekcje

Epidemia koronawirusa tylko przyspieszyła proces e-learningu, do którego Budowlanka nieśmiało przygotowywała się od dwóch lat. Wraz z przejściem na dziennik elektroniczny do szkoły został wprowadzony Office365. Od roku 2017/18 uczniowie i nauczyciele ZSBD korzystają z darmowych kont pocztowych oraz aplikacji OneNote, OneDrive i Outlook.

Wirtualne lekcje

Obecnie szkoła działa zdalne, wykorzystując potęgę innej aplikacji Office365, tj. Teamsa, który dotychczas był kojarzony głównie z korporacjami. Dzięki zaangażowaniu szkolnego informatyka powstało ponad 930 kanałów dedykowanych poszczególnym oddziałom i przedmiotom. Nauczyciele bardzo szybko wdrożyli zasady pracy w nowym modelu nauczania zdalnego i lekcje on-line w Budowlane zagościły na dobre. Uczniowie, dla których świat Internetu i komputerów nie kryje żadnych tajemnic równie szybko odnaleźli się w nowej rzeczywistości. Z ich opinii wynika, że lekcje w formie audio lub wideokonferencji są zdecydowanie lepsze i skuteczniejsze, niż maile z materiałami do samodzielnej nauki. Oczywiście, w trosce o zdrowie uczniów i nauczycieli, nie wszystkie lekcje odbywają się w formie spotkań on-line. W takim modelu nauczania nie ma ani nudy, ani przeciążenia!

Wirtualne lekcje

Od 25 marca, kiedy szkoła rozpoczęła nauczanie nowego materiału oraz ocenianie postępów w nauce uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w ponad 2400 lekcjach on-line oraz wytworzyli prawie 63 tysiące wiadomości. Skalę aktywności dydaktycznej on-line szkoły najlepiej obrazuje raport aplikacji Teams. Wykres nr 1 przedstawia aktywność od 11 lutego.

Wirtualne lekcje

Widać, że wówczas Teams w szkole w ogóle nie funkcjonował. Od połowy marca następuje wyraźny wzrost użycia Teamsa, a od połowy kwietnia aktywność na Teamsie jest już ustabilizowana i utrzymuje się na stałym poziomie do dzisiaj. To potwierdza, że od połowy kwietnia szkoła ma wypracowany system pracy zdalnej i w nim funkcjonuje.

W Budowlance Teams służy nie tylko do prowadzenia zajęć. Za jego pośrednictwem odbywają się także rady pedagogiczne, narady kierownicze, spotkania w mniejszych zespołach, a także funkcjonuje pokój nauczycielski.

Najważniejsze, że w czasie izolacji cała społeczność szkolna pozostaje w stałej interakcji. Mimo zamknięcia w domach wśród uczniów i nauczycieli budują się nowe relacje i zacieśniają stare kontakty. Lekcja on-line to nie to samo, co mail z poleceniami od nauczyciela.

Szkoła proponuje Wirtualne Dni Otwarte
W dniach 21-22 maja w godzinach 9:00 -13:00 nauczyciele poszczególnych zawodów zapraszają wszystkich chętnych do udziału w lekcjach i konsultacjach on-line. Wystarczy zgłosić swój udział ….

zsbd

Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: zywiec.super-nowa.pl


r e k l a m a

  Wyszukaj w SN

  Ostatnio dodane


  Nauczyciel ze szkoły średniej w Milówce chory na COVID-19
  2020-09-22

  Nauczyciel ze szkoły średniej w Milówce chory na COVID-19

  Kwarantanną może zostać objętych nawet 180 osób

  Lekcje po 30 minut. MEN wprowadza nowe zasady
  2020-09-09

  Lekcje po 30 minut. MEN wprowadza nowe zasady

  Indywidualne nauczanie można prowadzić bez bezpośredniego kontaktu uczeń –nauczyciel, pona...

  Kalendarz roku szkolnego 2020/2021
  2020-08-31

  Kalendarz roku szkolnego 2020/2021

  Rok szkolny 2020/2021 rozpocznie się 1 września i potrwa do 25 czerwca

   Popularne Artykuły


   12 kandydatów z naszej Diecezji
   2020-09-19

   12 kandydatów z naszej Diecezji

   12 kandydatów z naszej Diecezji otrzymało dziś dokument potwierdzający przyjęcie do Semina...

   Żywiec odzyskuje bezpośrednie połączenie z Krakowem
   2020-09-20

   Żywiec odzyskuje bezpośrednie połączenie z Krakowem

   Żywiec odzyskuje bezpośrednie połączenie z Krakowem

   Uroczyste otwarcie Szpitala w Żywcu już 21 września
   2020-09-18

   Uroczyste otwarcie Szpitala w Żywcu już 21 września

   21 września odbędzie się uroczyste otwarcie Szpitala w Żywcu

   Żywiec Super-Nowa

   ul. Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

   :

   :

   : zywiec@super-nowa.pl


    SN - INFORMACJE BIELSKO